• 2015-12-01

Cohen – Nohavica

30 listopada odbyła się premiera dwupłytowego wydawnictwa, zawierającego piosenki ze spektaklu muzycznego wyreżyserowanego przez Mariana Opanię Cohen – Nohavica. Koncert zawiera największe przeboje obu pieśniarzy.

Marian Opania, „Cohen – Nohavica” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marian Opania, „Cohen – Nohavica” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marian Opania, wybitny aktor i reżyser, w listopadzie 2014 po raz pierwszy wystawił na deskach Teatru Buffo spektakl muzyczny Cohen – Nohavica. Koncert zawiera największe przeboje obu pieśniarzy. Sisters of Mercy, Tower of Song, Hallelujah czy The Future Leonarda Cohena spotkają się z balladami Jaromira Nohavicy, takimi jak: Potulní kejklíŕi, Až to se mnu sekne, Když mě brali za vojáka, Zítra ráno v pět. Na potrzeby koncertu wszystkie kompozycje zostały przetłumaczone na język polski, a oprawą muzyczną zajął się sam Janusz Stokłosa.

Reżyser Marian Opania o bohaterach swojego widowiska: Doświadczamy twórczości artystów, którzy jednocześnie nie potrafiąc się odnaleźć potrafią tak niezwykle opowiadać o świecie, ludziach, uczuciach. Dwie wielkie indywidualności, przykuwające uwagę, hipnotyzujące na scenie niewymuszonym, magnetycznym sposobem śpiewania, poziomem obserwacji tego co w życiu doświadczyli. A jednocześnie tacy, że ich przegapisz w tłumie, miniesz i będziesz pędził dalej. Zbitka tych dwóch gigantów, przedstawienie ich w jednym spektaklu muzycznym było niebotycznie trudne ale czuję, że zdobyłem kolejny ze szczytów w moim życiu. Niech zaświadczą o tym swoim talentem wspaniali wykonawcy, wyszukani w całej Polsce. Włożyliśmy w to ogrom pracy ale przede wszystkim wielkie serce.

W obsadzie koncertu zobaczymy zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów. Na albumie można usłyszeć utwory, które świetnie wykonują: Piotr Machalica, Agnieszka Matysiak, Iwona Loranc, Natalia Kujawa, Monika Węgiel, Dariusz Siastacz, Arek Kłusowski, Marcin Januszkiewicz, Bartek Nowosielski, Krzysztof Dracz oraz oczywiście Marian Opania.


Marian Opania | Cohen – Nohavica
30 listopada 2015 roku
MTJ/Fonobo

Dodaj komentarz