• 2015-12-01

Fabryka Gwiezdnych Wojen

8 grudnia w krakowskiej Fabryce rozpoczyna się charytatywny, trzydniowy maraton Gwiezdnych Wojen, kostiumy i gry tematyczne oraz strefa z retro grami komputerowymi, czyli Fabryka Gwiezdnych Wojen.

 „Fabryka Gwiezdnych Wojen” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fabryka Gwiezdnych Wojen” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klub Fabryka zaprasza do odświeżenia wszystkich części najlepszej filmowej sagi na świecie, a przede wszystkim do wspólnej pomocy osobom potrzebującym.

Pokazy filmów to dopiero początek atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Inicjatywę wspierają Polish Garrison Polonia Minor Squad, część międzynarodowej organizacji LEGION 501st zrzeszającej posiadaczy pro-imperialnych kostiumów ze świata Star Wars, oraz retroKORNER, którzy za pomocą wehikułów czasu Atari, Commodore, Spectrum, przeniosą chętnych do czasów kiedy premiery miały pierwsze części Gwiezdnych Wojen!

W trakcie Fabryki Gwiezdnych Wojen przedstawiciele Polish Garrison Polonia Minor Squad przeprowadzą konkurs na najcelniejszy strzał do szturmowca, będą pozować do zdjęć na tle zdjęcia z kroczącymi po Hoth maszynami AT-AT, a także chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kostiumów.

retroKORNER to możliwość podróży w czasie do okresu kiedy pytanie Za czym kolejka ta stoi? było na porządku dziennym a komputery, magnetofony i kolorowe telewizory kupowało się na giełdach lub Pewexie za…dolary. RetroKORNER to okazja do złapania za joystick i zagrania w jedną z klasycznych gier, w tym klasyczny Star Wars: Powrót Jedi na Atari.

Przepustką do Fabryki Gwiezdnych Wojen jest dobrowolna darowizna do puszki przy wejściu. Chętni do skorzystania z dodatkowych atrakcji muszą udowodnić, że moc jest w nich silna i dodatkowo wesprzeć zbiórkę bezpośrednio przy strefach Polish Garrison Polonia Minor Squad oraz retroKorner.

Fabryka Gwiezdnych Wojen
Od 8 do 10 grudnia 2015 roku
Otwarcie imprezy: 17.00, start seansów: 19.00
Klub Fabryka w Krakowie

Dodaj komentarz