• 2015-11-30

Mały Książę na Scenie STU

Któż z nas nie zna historii chłopca odwiedzającego planety i opiekującego się swoją piękną różą? Mały Książę to klasyka światowej literatury. Teraz z myślą o swoich najmłodszych widzach słynną na całym świecie baśń wystawia Teatr STU. Będzie to druga z pięciu premier zaplanowanych w jubileuszowym sezonie 50-lecia teatru. Spektakl w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego można będzie zobaczyć od 6 grudnia.

„Mały Książę”, reż. Krzysztof Jasiński, fot. Paweł Nowosławski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mały Książę”, reż. Krzysztof Jasiński, fot. Paweł Nowosławski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl w Teatrze STU dedykowany jest dzieciom. Kierowany jest jednak i do dorosłych, a raczej – kierując się słowami autora – do dzieci, którymi kiedyś ci dorośli byli. Jako bajka dla dzieci Mały Książę porusza siłą fantazji, wizją podroży po nieznanych planetach. Dla dorosłych będzie to przede wszystkim opowieść o pilocie, który zmuszony do awaryjnego lądowania w sercu Sahary, w chwili najwyższego niebezpieczeństwa i samotności odbywa „podróż w głąb siebie”, przywołuje wspomnienia, emocje, które pozwolą mu przetrwać.

Mały Książę na deskach STU nieprzypadkowo pojawia się obok tryptyku Wędrowanie wg Wyspiańskiego, które jest „gwoździem” jubileuszowego sezonu. Głównym bohaterem tryptyku jest Konrad, a centralnym problemem wtajemniczenie w los. I tu zagdaka się wyjaśnia, bo i Konrad, i Mały Książę spadają z nieba w tej samej sprawie – mówi reżyser Krzysztof Jasiński.

Obsada: Agata Woźnicka, Marcel Borowiec, Marcin Zacharzewski, Beata Rybotycka, Iwona Konieczkowska, Jan Lorys, Tomasz Urbański, Andrzej Róg, Wiesław Smełka, Tadeusz Synowski, Włodzimierz Jasiński, Franciszek Muła, Jerzy Święch

Mały Książę
Premiera 6 grudnia 2015 roku
Krakowski Teatr Scena STU

Dodaj komentarz