Metafora i rzeczywistość

W grudniu mija 70 lat obecności gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w rodzimym krajobrazie. Z tej okazji ASP w Gdańsku zaprasza od 8 grudnia na wystawę Metafora i rzeczywistość.

Wystawa „Metafora i rzeczywistość” (źródło: materiały projektowe organizatora)

Wystawa „Metafora i rzeczywistość” (źródło: materiały projektowe organizatora)

Wystawa inauguruje działalność projektu otwartej Akademii Zbrojownia Sztuki i prezentuje współczesny wizerunek Akademii oraz postawy twórcze jej pedagogów.

W grudniu tego roku mija 70 lat obecności gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w rodzimym krajobrazie. Dla wszystkich w niej zatrudnionych to doniosły jubileusz, z takiej okazji warto szeroko otworzyć drzwi i pokazać się publicznie. Ustawiamy się więc w polu widzialności ze świadomością, że świat Akademii to nie jest cały świat sztuk wizualnych, jest jednak dostatecznie rozległy i różnorodny, by się nim interesować. Wydziały: Architektury i Wzornictwa, Grafiki, Malarstwa, Rzeźby i Intermediów oraz Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce… a pod ich szyldem pracownie, warsztaty i wiele różnych specjalizacji. Ponieważ nie istnieje czysta postać świata, bo ten ukazuje się poprzez reprezentacje, zdecydowaliśmy, że Akademię reprezentować będzie kadra belferska – nauczyciele gramatyki sztuki, twórcy o dojrzałych i bardzo różnych wizjach rzeczywistości i nierzeczywistości. Zobaczmy, kto nas uczy! – pisze prof. Roman Gajewski.

Wydarzenia towarzyszące obchodom 70- lecia ASP w Gdańsku:

 • Wystawa prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 80-te urodziny
  Mała Aula, wystawa czynna od 8 do 12 grudnia 2015 roku
 • Instalacja Małgorzaty Żerwe Rada Wydziału
  Sala Senatu, Baszta Słomiana, wystawa czynna od 8 do 20 grudnia 2015 roku
 • Punkty styczne. Wystawa Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Gdańsku w ramach 70-lecia ASP w Gdańsku
  Wydarzenie towarzyszące festiwalowi Metropolia jest Okey
  Centrum św. Jana w Gdańsku, wernisaż 6 grudnia 2015 roku, wystawa czynna do 17 stycznia 2016 roku

Metafora i rzeczywistość
Od 8 grudnia 2015 roku do 17 stycznia 2016 roku
Wernisaż: 5 grudnia 2015 roku, godzina 15.00
Akademia Sztuk Pięknych
Gdańsk

Dodaj komentarz