• 2015-11-27

Niebezpieczna metoda w Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do spektaklu Niebezpieczna metoda Christophera Hamptona w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, przekładzie Rubi Birden i scenografii Agnieszki Zawadowskiej. Premiera 4 grudnia na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

 „Niebezpieczna metoda”, reż. Christopher Hampton, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Niebezpieczna metoda”, reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska, plakat (źródło: materiały prasowe)

Konflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczoną terapią rozmową.

Carla Gustawa Junga gra Rafał Królikowski, Zygmunta Freuda Mariusz Wojciechowski, a Sabinę Spielrein Martyna Kowalik. W pozostałych rolach zobaczymy: Małgorzatę Niemirską, Zuzannę Grabowską i Krzysztofa Ogłozę.

Christopher Hampton – dramatopisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest między innymi autorem sztuk: When Did You Last See My Mother?, Całkowite zaćmienie (film na podstawie tego dramatu nakręciła Agnieszka Holland), Filantrop i Opowieści Hollywoodu. Hampton zdobył Oscara za scenariusz Niebezpiecznych związków w reżyserii Stephena Frearsa.

Reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Scenariusz: Christopher Hampton
Przekład: Rubi Birden
Scenografia: Agnieszka Zawadowska

Niebezpieczna metoda
Premiera: 4 grudnia 2015
Scenie na Woli, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Dodaj komentarz