• 2015-11-27

Glen Hansard we Wrocławiu!

29 lutego Glen Hansard – irlandzki tekściarz, aktor oraz wokalista, lider zespołu The Frames i laureat Oscara za najlepszą piosenkę skomponowaną do filmu Once wystąpi we wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds.

Glen Hansard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Glen Hansard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film Once okazał się momentem przełomowym w życiu artysty i zapewnił mu popularność na całym świecie. Po sukcesie produkcji i towarzyszącego jej soundtracku Hansard i Marketa Irglova – czeska wokalistka, z którą go nagrał, stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte z entuzjazmem przez środowisko muzycznego i fanów.

Glen Hansard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Glen Hansard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po sukcesie pierwszego wydawnictwa Rhythm and Repose z 2012 roku fani na całym świecie czekali na nowy materiał. Didn’t He Ramble to efekt dwóch lat nagrań w studiach w Chicago, Nowym Jorku i Francji. Produkcję wspomogli m.in. Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem oraz dobry znajomy Hansarda David Odlum, z którym Glen grał w The Frames. Na płycie wybrzmiewają echa północnego Dublina i old schoolowego gospel-soulu, ale nie brakuje też prostych i pięknych melodii, za które fani pokochali Hansarda. Pojawiają się też goście – na płycie usłyszeć można m.in. Johna Sheahana z The Dubliners i Sama Beama z Iron and Wine.

Glen Hansard |Didn’t He Ramble
18 września 2015 roku
Anti-Records
Koncert:  29 lutego 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor
Wrocław

Dodaj komentarz