• 2015-11-25

Karczeby

26 listopada Hotel andel’s Łódź zaprasza na wystawę Adama Pańczuka Karczeby. Wystawa organizowana jest przez Warimpex oraz Hotel andel’s Łódź w ramach cyklu ANDEL’S PHOTO. Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów, w czasie którego artysta opowie o swoich pracach.

Adam Pańczuk, „Karczeby” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Pańczuk, „Karczeby” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karczeb to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na Polesiu i Podlasiu określało się ludzi, którzy żyli zgodnie z rytmem ziemi i tak jak korzeń byli z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez wiele lat portretował tę niezwykłą więź – pełną szacunku, ale też naznaczoną ciężką pracą. W książce pokazuje ją m.in. w serii zaskakujących, mocnych portretów. Prace utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś. Adam Pańczuk pokazał bliski mu świat. Świat niezwykły, w którym zachodzą zmiany podyktowane mijającymi porami roku, ale też upływem czasu. Karczeby to projekt opowiadający o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury.

Na wernisaż z Warszawy wyruszy bezpłatny bus. Wyjazd o godz. 16.30 spod Kinoteki. Powrót o godz. 21.00 spod Hotelu andel’s w Łodzi. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Adam Pańczuk  urodził się w 1978 roku. Mieszka w Warszawie. Studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata i ludzi, których spotyka. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury. Łatwość, z jaką posługuje się obrazem opisując swoje obserwacje, zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami, m.in. Pictures of the Year International, Magnum Expression Award, Grand Press Photo.

Adam Pańczuk, Karczeby
Od 27 listopada do 15 grudnia 2015 roku
Wernisaż: 26 listopada 2015 roku, godzina 19.00
Hotel andel’s
Łódź

Dodaj komentarz