• 2015-11-24

Nowy produkt! A co z tym starszym?

26 listopada Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na spotkanie z Piotrem Mikołajczakiem zatytułowane Nowy produkt! A co z tym starszym? Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Projekt dla… 

Piotr Mikołajczak, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Mikołajczak, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nasycenie świata produktami osiąga chyba najwyższe wyniki w dziejach człowieka. Zewsząd otaczają nas nowe i coraz nowsze przedmioty. Kuszą swoimi funkcjami, rewelacyjnymi właściwościami, wyglądem. Każdy z nas ulega ich urokowi, bo te pokusy przygotowane są przez specjalistów znających ludzką naturę. W tym kontekście projektanci często zastanawiają się, jak uniknąć oczywistego wciskania kitu. Wykład będzie próbą refleksji nad rolą design w kreowaniu nowych potrzeb i próbą odpowiedzi na pytanie jak obecnie wygląda cykl życia produktu i czy projektanci mają jeszcze na niego wpływ?

Piotr Mikołajczak – urodził się w 1973 roku. Od 2001 roku wykłada na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. W 2010 roku obronił doktorat. Obecnie jest Prodziekanem Wydziału Architektury i Wzornictwa. Od kilkunastu lat pełni funkcję koordynatora i współorganizatora Ogólnopolskich Nadmorskich Spotkań Wzornictwa Młody człowiek i morze – sympozjów i warsztatów projektowych dla studentów wzornictwa oraz dydaktyków. Od ukończenia studiów czynny zawodowo projektant wzornictwa, autor kilkudziesięciu wdrożonych projektów z zakresu wzornictwa oraz wystawiennictwa. Stały współpracownik i felietonista kwartalnika projektowego 2+3D. Interesuje się istnieniem rzeczy wśród ludzi oraz prowincjonalnymi podróżami.

Piotr Mikołajczak, Nowy produkt! A co ze starym?
Cykl: Projekt dla
Autorka cyklu: Kamila Krzanik-Dworanowska
26 listopada 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Sztuki Wozownia
Toruń

Dodaj komentarz