Eleanor Catton w Polsce

Kilkanaście dni przed premierą książki Eleanor Catton odwiedzi Polskę i spotka się z czytelnikami. Spotkanie odbędzie się 24 listopada w siedzibie 3 Programu Polskiego Radia w Warszawie.

Eleanor Catton, fot. Robert Catto (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eleanor Catton, fot. Robert Catto (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po Wszystko, co lśni, powieści, która olśniła recenzentów i czytelników, czas na pierwszą próbę nadzwyczajnego talentu pisarskiego Eleanor Catton. Próba to debiut autorki – dojrzały i piękny jak poprzednia powieść.

W mieście wybuchł skandal obyczajowy — nauczyciel liceum muzycznego miał romans z nieletnią uczennicą. W sąsiedniej szkole teatralnej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem są te wydarzenia. Emocje, które temu towarzyszą, sięgają zenitu, gdy jeden z grających w przedstawieniu uczniów dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego dziewczyny.

Eleanor Catton, „Próba”, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eleanor Catton, „Próba”, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eleanor Catton – jest nowozelandzką pisarką, która urodziła się w 1985 roku w Kanadzie. W 2008 roku zadebiutowała powieścią Próba. Mieszka w Auckland. Jest najmłodszą laureatką Nagrody Bookera (2013), a Wszystko, co lśni to najdłuższe nagrodzone dzieło w historii tego wyróżnienia.

Eleanor Catton, Próba
Przeł. Maciej Świerkocki
Premiera: 2 grudnia
Wydawnictwo Literackie
Spotkanie z autorką: 24 listopada 2015 roku, godzina 19.00
Siedziba 3 Programu Polskiego Radia
Warszawa

Dodaj komentarz