• 2015-11-23

Warto pomarzyć z Jonaszem Koftą

23 listopada w Fundacji sceny na piętrze Tespis odbędzie się koncert pod tytułem Trzeba marzyć promujący płytę Strobel–Kofta–Wołek, podczas którego wystąpią: wokalistka Anna Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński.

Trio „Trzeba marzyć” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trio „Trzeba marzyć” (źródło: materiały prasowe organizatora)

To bardzo piękny, poetycki materiał – mówi Romulad Grząślewicz prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. – Wspaniałe teksty i ilustrująca je muzyka tworzą niepowtarzalny klimat spotkania. Dwupłytowy album zawiera 21 piosenek Janusza Strobla do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. Stylistyka piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku: piękne melodie, wyrafinowaną harmonię, komunikatywną i przejrzystą formę. Najwyższej próby poetyckie teksty w warstwie muzycznej zachowują jazzowe aranżacje, w których nie brakuje partii improwizowanych przez wybitnych artystów – Janusza Strobla, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Roberta Majewskiego czy Mariusza „Faziego” Mielczarka.

Album w większości obejmuje niepublikowane dotąd kompozycje, a takim piosenkom jak Trzeba marzyć, Kiedy księżyc jest w nowiu czy Nieobecni Anna Stankiewicz nadała nowy wymiar. Podczas koncertu w Scenie na Piętrze będzie można kupić tę płytę i zdobyć dedykacje artystów.

Trzeba marzyć
23 listopada 2015 roku, godz. 19.00
Fundacja Sceny na Piętrze Tespis
Poznań

Dodaj komentarz