• 2015-11-20

Teatr Młyn przygotowuje kolejną premierę

W warszawskim Teatrze Młyn odbędzie się premiera kameralnego spektaklu Córka w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Ta autorska sztuka to historia intymnej relacji pomiędzy matką a córką na tle przemian historycznych i obyczajowych.

„Córka”, reż. Natalia Fijewska-Zdanowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Córka”, reż. Natalia Fijewska-Zdanowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara – artystka i była hippiska – traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać – to jedyny sposób na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em a współczesnością o dwóch różnych pokoleniach: tym urodzonym w latach 50. – zbuntowanym i pragnącym wolności – i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Teatr Młyn jest niezależną sceną autorską, założoną przez Siostry Fijewskie. Działa od 2007 r. w Warszawie. Realizuje kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Kostiumy: Beata Borowska
Konsultacja scenograficzna, światło: Mikołaj Malesza
Produkcja: Agnieszka Kondraciuk
Sufler: Aleksandra Śliwińska
Obsada: Joanna Żółkowska, Zuzanna Fijewska-Malesza

Córka
Pokaz przedpremierowy: 12 grudnia 2015 roku
Premiera: 13 grudnia 2015 roku
Scena Staromiejska SCEK w Warszawie
Teatr Młyn Warszawa

Dodaj komentarz