• 2015-11-20

Polski design w Londynie

13 grudnia w Galerii POSK w Londynie rozpocznie się wystawa polskiego designu – GBPOWER NEW LIFE. Jej celem jest promocja polskich projektantów  sztuki użytkowej lat 50., 60. oraz 70., jak również współczesnych polskich designerów.

Wystawa „GBPOWER NEW LIFE”, Galeria POSK, Londyn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „GBPOWER NEW LIFE”, Galeria POSK, Londyn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkie eksponaty, które będą obecne na wystawie na stałe wpisały się do kanonu światowego designu. Wśród wystawionych obiektów znaleźć można między innymi projekty Józefa Chierowskiego, Hanny Lis, Rajmunda Teofila Hałasa. Na wystawie pojawią się również wyroby fabryki porcelany Ćmielów i Chodzież oraz szkło i ceramika, m.in. Zbigniewa Horbowego.

Wszystkie zaproponowane projekty polskich twórców są oryginalnymi eksponatami, które zyskały nowe życie pod okiem designera Bogumiła Gali. Na bazie znanych projektów z lat 50., 60. i 70. stworzył on linię mebli GBPOWER NEW LIFE. Głównym założeniem artysty było zachowanie walorów starych, kultowych projektów i jednocześnie nadanie im współczesnego sznytu. Organizator wystawy na co dzień zajmuje się renowacją i sprzedażą mebli. Był pomysłodawcą pierwszej w Polsce aukcji designu europejskiego, zorganizowanej przez REMPEX.

Gościnnie pojawią się również grafiki Adriana Purgała, będące jedynie przedsmakiem jego autorskiej wystawy, która również odbędzie się w Londynie. Jego prace, przedstawiające człowieka w poszukiwaniu duszy i sensu istnienia, zaskakują niepowtarzalnością oraz dbałością o każdy szczegół.

GBPOWER NEW LIFE
Od 13 do 23 grudnia 2015 roku
Galeria POSK
Londyn

Dodaj komentarz