• 2015-11-19

Transemocje, czyli niecodzienne wydarzenie teatralne

Przychodząc na świat, jesteśmy rozdarci między bólem i dyskomfortem a łagodną przyjemnością związaną z zaspokojeniem swoich potrzeb. Wszystkie stany emocjonalne człowieka, te skrajne i te subtelne, są tematem eksperymentu teatralnego pod tytułem Transcemocje. Jego efekt można będzie zobaczyć 21 listopada w Warszawie.

„Transemocje” – plakat (źródło: materiały organizatora)

„Transemocje” – plakat (źródło: materiały organizatora)

To wydarzenie artystyczne z pogranicza performance i teatru. Trzy aktorki podejmą próbę uchwycenie pełnej palety emocji, ograniczając środki aktorskie do powtarzających się gestów i mikrodziałań. Eksperyment będzie wymagał od widza skupienia oraz intelektualnego i emocjonalnego zaangażowania, tak aby w pełnej koncentracji celebrować chwilę twórczego aktu.

Poprzez zagłębienie się we własnym wnętrzu oraz próbę odczytania i nazwania przekazywanych przez aktorki emocji nastąpi rodzaj transmisji zwrotnej, która pozwoli na wymianę energii i współudział widzów w prezentacji eksperymentu.

Transemocje mają wzbudzić w odbiorcach chęć zgłębienia własnych odczuć, lęków i obaw. Mają dać niepowtarzalną szansę na chwilę skupienia na samym sobie i odpowiedzi na fundamentalne pytania o własne poczucie szczęścia i sensu istnienia. To rodzaj teatralnej medytacji, w której celem jest oczyszczenie umysłu i skoncentrowanie się na tym, co dla każdego z nas najważniejsze.

Wydarzenie jest kierowane do widzów, którzy poszukują niecodziennych wrażeń teatralnych. Całość będzie podzielona na dwie części: pokaz oraz dyskusję z widzami o tym, co wydarzyło się na scenie, o odczuciach, wrażeniach i emocjach, które zostały pokazane.

Inscenizacja: Teatr ME/ST Magdalena Engelmajer, Szymon Turkiewicz
Występują: Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Aleksandra Tomaś

Transemocje
Pokaz: 22 listopada 2015 roku, godz. 17.00 i 19.30
Teatr ME/ST
Pawilon Sarp w Warszawie

Dodaj komentarz