• 2015-11-19

Przyjdę do siebie

29 stycznia 2016 roku w Piwnicy pod Baranami w Krakowie odbędzie się koncert Joanny Kaczmarek Przyjdę do siebie.

Joanna Kaczmarek „Przyjdę do siebie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Kaczmarek „Przyjdę do siebie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorski projekt Joanny Kaczmarek to pierwsze muzyczne przedsięwzięcie wrocławskiej wokalistki, skrzypaczki, aktorki, pedagożki i kompozytorki. Stanowi efekt inspirujących spotkań, pouczających rozmów, namiętnych dyskusji oraz zbieranego, z otwartymi na oścież uszami i sercem, doświadczenia. Wokalistka zdecydowanie podąża swoją własną drogą, nie przejmując się stylistycznymi ramami. Jako skrzypaczka poszukuje nowych kontekstów i zastosowań dla klasycznego instrumentu, który w jej utworach lirycznie dopełnia muzyczny krajobraz, a czasem dysonansem „wchodzi jej w głos”. W projekcie można znaleźć zarówno utwory nowoczesne, rytmiczne, zabarwione elektroniką, jak i delikatne, niemal ascetyczne brzmienia.

Kompozycje powstawały do tekstów pisanych i darowanych na przestrzeni lat przez Karolinę Słyk oraz Darię „Tamwim” Ujejską. Wyjątkiem jest utwór tytułowy, skomponowany do mało znanego, niezwykle osobistego i poruszającego tekstu Agnieszki Osieckiej. Od tego utworu zresztą wszystko się zaczęło. Autorski program dopełniają piosenki ulubionych i podziwianych polskich twórców m.in. Grechuty, Osieckiej, Przybory, które zostały przez artystkę odczytane i opracowane na nowo.

Joanna Kaczmarek jest laureatką najważniejszych festiwali piosenki m.in. Studenckiego Festiwalu w Krakowie, OFPA w Rybniku, Turnieju Śpiewających Poezję „ŁAŹNIA” w Radomiu czy „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie; debiutowała w musicalu Piotruś Pan w reż. J. Józefowicza w TM ROMA w Warszawie; obecnie współpracuje z reżyserem P. Passinim, grając w spektaklu The Hideout / Kryjówka, współtworzy Młodzieżową Akademię Musicalową we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia teatralne, zasila szeregi żeńskiej formacji bębniarskiej Mamatucada.

Joanna Kaczmarek
29 stycznia 2016 roku, godz. 19.00
Piwnica pod Baranami
Organizator:  Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Kraków

Dodaj komentarz