Coming Out w hrabiowskiej kamienicy

Jak co roku na przełomie listopada i grudnia odbędzie się wystawa Coming Out, prezentująca 36 najlepszych prac dyplomowych studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wybranych przez Rady Wydziałów.

Coming Out 2015 – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Coming Out 2015 – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Głównym zadaniem Coming Out jest promocja twórczości najzdolniejszych studentów poza murami Akademii, w miejscach niezwiązanych ze sztuką. Prezentacja najlepszych artystycznych dyplomów w nieoczywistych przestrzeniach, które na co dzień nie pełnią funkcji wystawienniczej, to już tradycja i nieodłączny element Coming Out, który decyduje o popularności wydarzenia. Tegoroczna wystawa zostanie zaprezentowana w odrestaurowanej, biurowej kamienicy hrabiego Raczyńskiego, z którą widzowie mieli okazję zapoznać się w zeszłym roku.

Prezentowany w tej edycji wydarzenia projekt Budujemy dom Weroniki Siwiec został już doceniony na portalu Polak Potrafi i dzięki środkom przekazanym przez dobrowolnych darczyńców doczekał się realizacji. Ciekawy jest dyplom Joanny Krakowian z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wszystko za sprawą „ekshumacji” jednego ze słynnych asamblaży Tadeusza Kantora – Parasola-Opakowania, który ponad czterdzieści lat temu został zakopany na tyłach Pałacu Zamoyskich – siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich. Niemałe zainteresowanie budzi również Biodegradowalna urna na prochy Joanny Jurgi, która świetnie wpisuje się we współczesne trendy ekologicznego projektowania.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 listopada o godz. 18.00. Podczas uroczystej Gali zostaną wręczone nagrody dla najlepszych studentów.

Coming Out 2015
Wernisaż: 27 listopada 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 13 grudnia 2015 roku
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Kamienica hr. Raczyńskiego, pl. Małachowskiego 2
Warszawa

Dodaj komentarz