• 2015-11-14

Długi wywiad z Arturem Rojkiem

Właśnie ukazał się pierwszy wywiad rzeka z Arturem Rojkiem – jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję. To opowieść o chłopaku, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

„Artur Rojek. Inaczej”, Wydawnictwo Agora SA – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Artur Rojek. Inaczej”, Wydawnictwo Agora SA – okładka (źródło: materiały prasowe)

Kim jest Artur Rojek? Chłopakiem, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.

Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko „tym kolesiem z Myslovitz”.

W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.

To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka.

Aleksandra Klich – dziennikarka, pisarka, redaktorka naczelna „Magazynu Świątecznego”, sobotniego dodatku o ideach i ludziach do „Gazety Wyborczej”. Autorka m.in. książek Cały ten Kutz – biografii Kazimierza Kutza, Świat musi mieć sens – wywiadu rzeki z arcybiskupem Józefem Życińskim i Brat Karol, siostra Wanda – opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej. Pochodzi z Górnego Śląska.

Artur Rojek. Inaczej
Rozmawia: Aleksandra Klich
Premiera: 12 listopada 2015 roku
Wydawnictwo Agora SA

Dodaj komentarz