• 2015-11-13

Maciej Kądziela Quintet

21 listopada w ramach cyklu Jazz w Pałacu odbędzie się niezwykły koncert zespołu Maciej Kądziela Quintet.

Maciej Kądziela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Kądziela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Kądziela Quintet feat Carlos Sarduy to najnowszy projekt zamieszkałego w Kopenhadze polskiego saksofonisty Macieja Kądzieli. Zespół został zawiązany w Barcelonie, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy na jednej scenie w zespole Carlos Lopez Quartet. Między 5 a 23 listopada formacja odbędzie trasę koncertową, podczas której wykonywać będzie muzykę skomponowaną przez lidera zespołu.

Maciej Kądziela pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. W czerwcu 2013 roku Maciej wydał swoją debiutancką płytę The Opening, na której gra z czołowymi muzykami skandynawskiej sceny jazzowej jak Anders Mogensen oraz Richard Anderson (Wydawnictwo JazzSound w Łodzi).

Carlos Sarduy Dimet karierę rozpoczął w wieku 16 lat zdobywając nagrodę solową na festiwalu Jo Jazz na Kubie. W swojej karierze występował w tak prestiżowych salach koncertowych jak Sydney Opera House oraz międzynarodowych festiwalach w Londynie, Montreux, North See Jazz Festival czy Oslo World Music Festival.

W sekcji rytmicznej artystom towarzyszyć́ będą̨ muzycy ze Szwecji, z którymi Maciej uczestniczył w projekcie JM World Jazz Orchestra in Norway, zrzeszającym najlepiej zapowiadających się̨ młodych artystów z całego świata.

Maciej Kądziela Quintet
21 listopada 2015 roku
Teatr Muzyczny w Toruniu
Toruń

Dodaj komentarz