Closer

14 listopada w Galerii Labirynt w Lublinie odbędzie się wernisaż, podczas którego Piotr Bujak zaprezentuje swoją najnowszą instalację wideo pt. Closer. Wpisuje się ona w cykl prac artysty poświęcony zagadnieniom takim jak: harmonia, czas, ruch, pustka, przemijanie.

Piotr Bujak, „Closer”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Bujak, „Closer”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca Closer składa się z czterech wariacji jednego statycznego ujęcia, tworzącego minimalistyczne, niemal monochromatyczne przedstawienie. Wpatrywanie się w obrazy daje poczucie rozpływania się, zatracania granic między tym, kto patrzy i tym, na co patrzy.

Zen i Fluxus to dwie z inspiracji, do jakich przyznaje się Piotr Bujak. Poszukiwanie spokoju umysłu jednak nie kończy się tutaj osiągnięciem celu. Pod powłoką kojącego obrazu kipią emocje, które nie znajdują ujścia – pisze o projekcie Magdalena Ujma.

Piotr Bujak – ukończył Wydział Rzeźby ASP w Krakowie oraz New Genres w San Francisco Art Institute. Artysta w twórczości odwołuje się do strukturalizmu, minimalizmu i strategii low budget oraz D.I.Y. Szczególnie ważne dla niego są odniesienia do awangardowej sztuki wideo Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Piotr Bujak, Closer
Od 14 do 22 listopada 2015 roku
Wernisaż: 14 listopada 2015 roku, godzina 16.00
Galeria Labirynt
Lublin

Dodaj komentarz