• 2015-11-12

Nightbird Evy Cassidy

13 listopada ukaże się album Nightbird Evy Cassidy. Wydawnictwo składające się z dwóch płyt CD i jednej DVD zawiera zapis koncertu z 3 stycznia 1996 roku w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown.

Eva Cassidy  (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Eva Cassidy (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Album Evy Cassidy – Nightbird, który ukaże się nakładem wytwórni Blix Street Records, dokumentuje szczególną noc w karierze artystki. 3 stycznia 1996 roku wokalistka wraz z zespołem wystąpiła w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. Koncert został zarejestrowany z myślą o wydaniu albumu live. Zostało wtedy zaprezentowane 8 premierowych utworów, a 12 z zagranych piosenek nigdy wcześniej nie zostało opublikowanych.

Pierwotny tytuł nosił nazwę Live At Blues Alley i miał zawierać 12 utworów spośród 33 Zanim skończyłem przesłuchiwać cały materiał, wiedziałem, że mam do czynienia z jedną z lepszych wokalistek w historii muzyki. Wiedziałem, że może stać się gwiazdą, ale wiedziałem też, że może tego nie doczekać. – Bill Straw, dyrektor wytwórni Blix Street Records i wydawca Evy Cassidy, po przesłuchaniu oryginalnych nagrań z Live At Blues Alley pod koniec września 1996 roku.

Nowe wydanie nagrań z Blues Alley obejmuje wszystkie 33 utwory zarejestrowane w formacie audio wraz z 12 piosenkami w formacie video. Na płycie znajdą się takie przeboje jak: Over The Rainbow, Time After Time, Nightbird i Bridge Over Troubled Water. Album zostanie wydany w limitowanej edycji 2CD i DVD wraz z płytą winylową. Nagrania były remixowane i remasterowane z oryginalnych taśm, a materiał filmowy przeszedł staranną renowację. Dzięki temu fani wokalistki będą mogli cieszyć się podobnymi wrażeniami dźwiękowymi i wizualnymi jak słuchacze będący w ten magiczny wieczór w Blues Alley. Nikt nie przypuszczał, że materiał nagrany 3 stycznia 1996 w Blues Alley okaże się początkiem ogromnej, pośmiertnej popularności artystki. Wiele utworów śpiewanych przez Evę podczas koncertu stało się ulubionymi interpretacjami fanów, m.in.: Fields Of Gold, People Get Ready, Ain’t No Sunshine, Wonderful World. Autumn Leaves była jedną z pierwszych kompozycji zaprezentowanych w eterze radia BBC 2 – słuchacze od razu zareagowali bardzo entuzjastycznie, domagając się kolejnych utworów granych w Georgetown. Niestety Cassidy zmarła w przeciągu 10 miesięcy od nagrań, w wyniku zdiagnozowanego w połowie ’96 roku czerniaka.

Eva Cassidy | Nightbird 
Premiera: 13 listopada 2015 roku
Blix Street Records

Dodaj komentarz