• 2015-11-07

Sława Przybylska śpiewa Okudżawę

Sława Przybylska, wielka dama polskiej estrady, wydała nową płytę. Tym razem zaśpiewała utwory Bułata Okudżawy. Album Mój Okudżawa ukazał się 2 listopada nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Sława Przybylska, „Mój Okudżawa” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Sława Przybylska, „Mój Okudżawa” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dzięki niezwykłym, bardzo emocjonalnym interpretacjom Sławy Przybylskiej, słuchacz ma szansę wejść do świata Okudżawy i poczuć się jak mieszkaniec Arbatu. Na płycie możemy usłyszeć między innymi takie utwory jak Francois Villon, Balonik, Ostatni Trolejbus czy Nas moleńskiej Drodze. Wszystkie utwory są realizowane w nowych, idealnie dopasowanych do ich nastroju aranżacjach. Kiedy trzeba są liryczne i delikatne, a w innych sytuacjach pełne emocji i pasji.

Bułat Okudżawa przez większą część życia pisał o sprawach uniwersalnych i aktualnych, niezależenie od czasów, pod każdą szerokością geograficzną. Dotykał problemów najbliższych człowiekowi, wspólnych dla nas wszystkich, takich jak miłość, wiara, problemy codziennego życia ubrane zawsze w ciekawą metaforę. Mieszkańcy Moskwy w jego piosenkach to ludzie prości, ale nie banalni, czasami naiwni, ale nigdy głupi. Czasami myśli i skojarzenia Okudżawy mogą zaboleć, jak te z piosenek o tematyce wojennej, czy związanych z przemijaniem, jednak prawda w nich zawarta nieodmiennie krzepi i podnosi na duchu.

Mistrz poetyckich ballad, urzekających pięknem prawdy towarzyszy mi od wielu lat. Od pierwszego spotkania poprzez następne byłam pod urokiem jego osobowości a udział w spektaklu Wojciecha Siemiona w Teatrze „Stara Prochownia” był naszym hołdem dla Jego sztuki. Śpiewam Jego utwory na każdym koncercie i cieszę się, że mogłam je utrwalić na tej płycie – Sława Przybylska.

Sława Przybylska | Mój Okudżawa
Premiera płyty: 2 listopada 2015 roku
Wytwórnia Muzyczna MTJ

Dodaj komentarz