• 2015-11-07

Koncert Idy Zalewskiej

13 listopada odbędzie się koncert Idy Zalewskiej – utalentowanej wokalistki jazzowej.

Koncert Idy Zalewskiej − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert Idy Zalewskiej − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez kilka lat Ida Zalewska śpiewała w akustycznym bluesowym trio Terraplane. Z nimi śpiewała na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway i innych.

Wydaną przez Fonografikę płytą As sung by Billie Holiday Ida zdobyła uznanie publiczności i krytyków jazzowych, a popularność medialną przyniosło jej uczestnictwo w popularnym programie telewizyjnym. Aktualnie artystka szykuje się do wydania kolejnej płyty, tym razem autorskiej. Premiera wydawnictwa planowana jest na luty 2016 r.

W skład zespołu Idy Zalewskiej wchodzą muzycy zaliczający się do czołówki młodych polskich jazzmanów: Kuba Płużek, Szymon Mika, Kuba Dworak, Damian Niewiński. Mimo młodego wieku mają na swoim koncie autorskie płyty, zwycięstwa na wielu festiwalach i w konkursach (m.in. Nominacja do nagrody Fryderyk 2014 dla Kuby Płużka) oraz współpracę z takimi muzykami jak m.in.: Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Maciej Sikała, Jerzy Małek, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Piotr Rubik, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Andrzej Sikorowski i Stanisław Soyka.

Ida Zalewska
13 listopada 2015 roku, godz. 18.00
Sosnowieckie Centrum Sztuki
Sosnowiec

Dodaj komentarz