• 2015-11-06

Postcard From Serbia

6 listopada w warszawskim klubie Chłodna 25 odbędzie się koncert zespołu Vapour Trails, promujący ich debiutancki album. Jako gość specjalny zaprezentuje się grupa Dead Frank.

Vapour Trails (źródło: materiały prasowe)

Vapour Trails (źródło: materiały prasowe)

Vapour Trails to alternatywny zespół gitarowy z Warszawy. W swojej twórczości łączy drapieżne gitarowe granie z pulsującym rytmem. Ich debiutancka płyta (pod tym samym tytułem) ukazała się w sierpniu tego roku nakładem Sonic Records. Producentem albumu jest Piotr Zabrodzki, znany m.in. z zespołów Baaba, czy Lxmp.

Jeszcze pod poprzednią nazwą (Phantom Taxi Ride) zespół zdobył nagrody Grand Prix i Fanów Republiki na festiwalu In Memoriam im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Grand Prix na Rock In Mińsk Fest, gdzie jury w składzie Olaf Deriglasoff, Marek Wiernik, Wojciech Rodek i Jakub Bakuła przyznało im jednogłośnie tę nagrodę.

Żywiołem zespołu są energetyczne i mocne koncerty. PTR wiele razy grało w kraju i za granicą m.in. w Belgii, Holandii, Luksemburgu, na Litwie, Off Festiwalu, czy już jako Vapour Trails na konferencji i festiwalu showcase’owym Spring Break w Poznaniu. Ważnym punktem w działalności zespołu były również występy transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia.

Vapour Trails: Bardzo cieszymy się, że możemy oddać w Wasze ręce naszą płytę. Znajdują na niej zarówno energetyczne rock’n'rollowe utwory, jak i bardziej melancholijne. W naszych tekstach dotykamy relacji damsko-męskich, mrocznych stron miejskiego życia, czy zagubienia wynikającego z technologizacji życia w XXI wieku.

Skład zespołu to: Krzysztof Rychard (śpiew, gitara), Mikołaj Harasimiuk (gitara), Marcin Banasiak (perkusja), Rafał Ptaszyński (bas).

Vapour Trails | Vapour Trails
6 listopada 2015 roku, godz. 21.00
Klubokawiarnia Chłodna 25
Warszawa

Dodaj komentarz