• 2015-11-05

Najlepsza fotografia prasowa

Od samego początku aż do teraz wystawy World Press Photo były efektem reakcji na współczesną potrzebę szybkiego dostępu do informacji, a także niezwykłą możliwością zobaczenia w nowym świetle wydarzeń i problemów, którymi żyliśmy w bieżących latach. W tym roku po raz 18. w Galerii Bunkier Sztuki prezentowane są zdjęcia wykonane przez fotografów z całego świata.

Raphaela Rosella, Australia, Oculi. Moree, Nowa Południowa Walia, Australia. 1. Nagroda, Portret, Zdjęcie pojedyncze (źródło: materiały prasowe)

Raphaela Rosella, Australia, Oculi. Moree, Nowa Południowa Walia, Australia. 1. Nagroda, Portret, Zdjęcie pojedyncze (źródło: materiały prasowe)

Jury tegorocznej odsłony konkursu, złożone z 17 specjalistów z dziedziny fotografii, pod przewodnictwem Michele McNally, dyrektorki działu fotografii magazynu „The New York Times”, zdjęciem 2014 roku wybrało fotografię Madsa Nissena – fotoreportera gazety „Politiken”. Przedstawia ono Jona i Alexa, gejowską parę sfotografowaną w Petersburgu. Mniejszości seksualne zmagają się dziś z dyskryminacją prawną, społeczną, niejednokrotnie z aktami agresji, a fotografia Nissena, wykonana w zaciszu prywatnego mieszkania, to mocny głos w toczącej się debacie o prawach i równości społecznej.

18. World Press Photo
Od 5 listopada do 2 grudnia 2015 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

1 komentarz do artykułu “Najlepsza fotografia prasowa”

  1. Krzysiek

    A tu krotka relacja z World Press Photo 2015 z Londynu:

    https://www.youtube.com/watch?v=AU8BuWN5IIU

Dodaj komentarz