• 2015-11-05

Wrocławskie Targi Dobrych Książek już za miesiąc

Już za miesiąc będziemy cieszyć się obecnością najlepszych wydawnictw z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami. Wszystko to w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – jednej z największych tego typu imprez w kraju. W ubiegłym roku w tym święcie literatury wzięło udział ponad trzydzieści pięć tysięcy osób.

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – ulotka (źródło: materiały prasowe)

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – ulotka (źródło: materiały prasowe)

24. edycja Targów Dobrych Książek potrwa od 3 do 6 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Stoiska z książkami znajdą się w jednej przestronnej, klimatyzowanej hali wystawienniczej, na rozmowy z autorami, prelekcje czy warsztaty organizatorzy zapraszają natomiast do specjalnie do tego celu przygotowanych sal spotkań. Na miejscu znajdą się takie udogodnienia jak winda, kawiarnia, szatnia, salę zabaw dla dzieci, punkty informacyjne oraz bankomat. Dodatkowym atutem nowej lokalizacji jest dobry dojazd komunikacją miejską (tramwaje oraz autobusy) oraz duży parking. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kongresowego znajduje się również wiele atrakcji: Centrum Technologii Audiowizualnych (dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych), Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł zrewitalizowany na potrzeby Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Zoo i jedyne w Polsce Afrykarium. Bliskość Parku Szczytnickiego i Fontanny Multimedialnej, przy której w okresie zimowym działa duże lodowisko, sprawia, że jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez wrocławian, jak i turystów.

Podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek zaprezentują się najlepsi wydawcy z całej Polski. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawią się zarówno nowości, jak i książki niedostępne już w księgarniach. Dobra literatura będzie tutaj sprzedawana w wyjątkowo dobrych cenach. Większość Wydawnictw planuje z tej okazji dla swoich czytelników specjalne promocje oraz znaczące rabaty.

Organizatorzy przygotowują również ciekawy program, w którym poza spotkaniami z ulubionymi autorami znajdziemy m.in. dyskusje, prelekcje, kreatywne warsztaty dla czytelników w różnym wieku, specjalny program dla szkół (w czwartek i piątek), konkursy, wystawy i wiele innych. 6 grudnia pojawi się Święty Mikołaj z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, które będą mogły wspólnie spędzić tutaj niezapomniane książkowe mikołajki. Szczegółowy program 24. WTDK pojawi się już w połowie listopada.

Nagroda „Pióro Fredry” dla Książki Roku

Podczas 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek już tradycyjnie poznamy laureata prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu dla Wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jego celem jest wskazanie i uhonorowanie najlepszych książek wydanych w mijającym roku. Jury, w którym zasiadają przedstawiciele środowisk artystycznych (krytycy, naukowcy, artyści, dziennikarze), nominuje do nagrody pięć książek, a spośród nich wybiera zwycięzcę – Książkę Roku. Jest to jedyny w Polsce konkurs edytorski, a jurorzy, oceniając nadesłane do konkursu pozycje, biorą pod uwagę nie tylko wartości literackie, edukacyjne, ale też wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny. Konkurs o „Pióro Fredry” stał się prestiżowym wyróżnieniem i na stałe wpisał się w kalendarz nagród przyznawanych w całej Polsce. Tytuły nominowane do „Pióra Fredry” zostaną ogłoszone 10 listopada, natomiast laureata poznamy 3 grudnia na uroczystej gali towarzyszącej targom.

Organizatorem 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek
Od 3 do 6 grudnia 2015 roku
Wrocław

Dodaj komentarz