Cierpliwość Iwony Zając

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na wystawę Iwony Zając zatytułowaną Cierpliwość. Wystawę będzie można oglądać od 6 listopada w Centrum św. Jana.

Iwona Zając, „Cierpliwość”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Iwona Zając, „Cierpliwość”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Cierpliwość Iwony Zając opowiada o wytrwałości w pracy. Artystka prezentuje w nim trzy płótna, na których wyszywała wypowiedzi robotników ze Stoczni Gdańsk oraz wzory tradycyjnych szwedzkich haftów. Tryptyk powrócił do Gdańska z barokowego ogrodu w Blekinge Museum  w Szwecji oraz po dwuletniej podróży w regionie Morza Bałtyckiego (Kalskrona, Rostock, Kłajpeda).

Iwona Zając – urodziła się i mieszka w Gdańsku. Skończyła wydział malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest doktorantką ASP w Gdańsku. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Temat jej prac ogniskuje wokół rodziny, kobiet oraz poszukiwania tożsamości. Przez wiele lat zajmowała się malarstwem ściennym. Do najbardziej znanych jej projektów należy Stocznia – seria szablonów na zewnętrznych murach Stoczni Gdańskiej, zawierających opowieści stoczniowców związane z ich życiem i pracą. Jest autorką projektu Stocznia w eterze, filmów Nike stoczniowa odchodzi oraz Pożegnanie. Wspólnie z Moniką Popow napisała książkę Idealna. Od poradnika do dialogu.

Iwona Zając, Cierpliwość
Od 6 do 29 listopada 2015 roku
Wernisaż: 6 listopada 2015 roku, godzina 18.00
Nadbałtyckie Centrum Kultury (Centrum św. Jana)
Gdańsk

Dodaj komentarz