• 2015-11-04

Further Away i Karl Culley na Scenie songwriterskiej

5 listopada przed wrocławską publicznością zaprezentuje się ze swoimi akustycznymi kompozycjami Further Away oraz łączący folk z mrocznym bluesem muzyk z Wielkiej Brytanii, Karl Culley.

Karl Culley (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karl Culley (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karl Culley to angielski gitarzysta fingerstyle, poeta i piosenkarz obecnie mieszkający w Krakowie. Pośród jego licznych inspiracji znajdują się m.in.: Bob Dylan, John Lee Hooker, Paul Simon czy Nick Drake. Karl nie kopiuje jednak swoich mistrzów, ale na fundamencie ich twórczości kreuje swój własny styl rozpięty pomiędzy współczesnym folkiem, mrocznym bluesem, skifie-punkiem i niszowym popem. Swoją pierwszą płytę – Bundle of Nerves – muzyk nagrał w 2009 na szkockiej wyspie Jura.

Further Away (źródło: materiały prasowe organizatora)

Further Away (źródło: materiały prasowe organizatora)

Further Away to projekt Jakuba Bugały. Artysta określa wykonywaną przez siebie muzykę jako stan przejściowy między tym, co jest, a tym, co ma się narodzić. Pod takim enigmatycznym opisem kryją się nastrojowe akustyczne kompozycje, które swoim klimatem doskonale współgrają z jesienną aurą. Melancholijne utwory opowiadają o dojrzewaniu i odkrywaniu siebie pomimo „poważnego” wieku. Bugała pierwszą EP-kę The Spin wydał własnym nakładem w listopadzie 2013 roku, a obecnie nagrywa swoją debiutancką płytę długogrającą.

Further Away i Karl Culley 
5 listopada 2015 roku, godz. 20.00
Klub Firlej
Wrocław

Dodaj komentarz