• 2015-11-03

Malarstwo Andrzeja Domarzewskiego

3 listopada Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wernisaż wystawy obrazów architekta Andrzeja Domarzewskiego. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Architektury SARP w Krakowie.

Andrzej Domarzewski, „Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Domarzewski, „Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Domarzewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie od 1993 roku pracuje również w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Jego praca twórcza dotyczy malarstwa i rysunku, a także rzeźby, medalierstwa, projektowania witraży, grafiki książkowej oraz realizacji, według własnych projektów, unikatowej biżuterii w srebrze.

Jest autorem plakatów, okładek i obwolut książkowych. Zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej a także terenów zielonych. Na wystawie zobaczyć będzie można malarstwo, które cechują próby zminimalizowania narracji i anegdoty na korzyść efektów związanych z tak zwanym czystym malarstwem abstrakcyjnym, pociągnięciem pędzla i barwą. Efekty kolorystyczne prac nawiązują do doświadczeń związanych z barwnym oddziaływaniem witraży.

Andrzej Domarzewski, Malarstwo
Od 3 listopada do 7 grudnia
Wernisaż: 3 listopada 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Architektury SARP
Kraków

Dodaj komentarz