• 2015-11-02

Patricia Petibon & Susan Manoff na Zamku w Szczecinie

Recital Patricii Petibon, artystki, która dotąd nie występowała w Polsce, uświetni dni nowego otwarcia Opery na Zamku w Szczecinie. Patricia Petibon wystąpi wraz z wybitną pianistką Susan Manoff, z którą rok temu nagrała swoją kolejną autorską płytę La Belle Excentrique, z której utowy będzie można usłyszeń podczas listopadowego koncertu.

Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe)

Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe)

Patricia Petibon znana jest przede wszystkim jako doskonała wykonawczyni muzyki barokowej, ale śpiewa prawie cały repertuar od baroku po muzykę XX wieku. Łączy niezwykły talent wokalny z wysokimi umiejętnościami aktorskimi, a nawet… komicznymi.

Petibon znajduje się w ścisłym gronie najwybitniejszych solistek operowych świata, o czym świadczy chociażby jej ekskluzywny kontrakt z wytwórnią płytową Deutsche Grammophon. To elitarne i najbardziej cenione na świecie wydawnictwo skupia w swoich szeregach takie gwiazdy wokalistyki jak Piotr Beczała, Anna Netrebko, Bryn Terfel czy Roberto Alagna.

W trwającym 11 dni programie artystycznym nowego otwarcia Opery na Zamku znajdzie się m.in. premiera Balu maskowego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, wyjątkowa gala operowa, której gwiazdą będzie Małgorzata Walewska, specjalny koncert the best of ROMA, a także premiera spektaklu lalkowo-muzycznego dla dzieci, wystawy i wiele innych.

Patricia Petibon & Susan Manoff – koncert
23 listopada 2015 roku
Opera na Zamku w Szczecinie

Dodaj komentarz