Przyjemne wczesne popołudnie

6 listopada Galeria Olympia w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy Marty Kochanek-Zbroi pt. Przyjemne wczesne popołudnie. W obrazach Marty Kochanek-Zbroi dużą rolę odgrywają kolor i kreska, którymi posługuje się w oparciu o kolorowanki znane każdemu z dzieciństwa.

Marta Kochanek-Zbroja, „Fotograf” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Kochanek-Zbroja, „Fotograf” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każda barwa w pracach artystki ma przyporządkowaną sobie cyfrę według dołączonej do obrazu legendy. Sieć linii i wypełnień kolorem na białym tle podobrazia tworzy klimat i kompozycję każdej pracy.

Główną inspiracją w twórczości Marty Kochanek-Zbroi są sytuacje z życia codziennego. Wykorzystuje rodzinne fotografie, zdjęcia prasowe, stare reklamy, kadry starych filmów. Rzeczywistość z lat 50. i 60. miesza się w jej pracach ze współczesnością. Nawiązanie do dawnych lat wydaje się zamierzone – kiedyś żyło się wolniej, było więcej czasu na przyjaźnie, zabawę. Ostatnio żyjemy w natłoku negatywnych informacji, ulegamy złym nastrojom, dajemy się zastraszyć. Coraz trudniej znaleźć nam spokój wewnętrzny, wyciszyć się.

Marta nie chce unikać trudnych tematów w swojej twórczości, jednak ważniejsze dla niej wydaje się być szukanie w życiu codziennym pozytywnych emocji. Forma i technika jej prac, jasne, wysmakowane kolory, specyficzna lekkość odbioru powinny pomóc w osiągnięciu tego celu.

Marta Kochanek-Zbroja – urodziła się w 1979 roku. Dyplom obroniła na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.

Marta Kochanek-Zbroja, Przyjemne wczesne popołudnie
Od 7 listopada do 4 grudnia 2015 roku
Wernisaż: 6 listopada 2015 roku, godzina 21.00
Galeria Olympia
Kraków

Dodaj komentarz