• 2015-10-29

Paris, encore!

Jesienią 2014 roku ukazała się trzecia płyta Zaz, zatytułowana Paris. Album odniósł ogromny sukces, a w Polsce uzyskał status złotej płyty. Rok po premierze, materiał ukaże się ponownie w poszerzonej wersji. Ponadto Zaz po raz kolejny wystąpi w naszym kraju!

Zaz, „Paris, encore!” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Zaz, „Paris, encore!” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

6 listopada, pod tytułem Paris, encore! ukaże się reedycja płyty Paris. Na płycie znajdzie się album wyprodukowany przez wielką legendę muzyki, Quincy’ego Jonesa. Zaz zamieściła tam również duety: z Charlesem Aznavourem, Thomasem Dutronciem i Nikki Yanofsky, młodą kanadyjską piosenkarką. Wznowienie jest bogatsze o utwór Sous le Ciel de Paris, w którym towarzyszy jej hiszpański gwiazdor Pablo Alborán.

Album Paris Zaz promowała na licznych koncertach, również w Polsce. Jeden z występów, z festiwalu Stuttgart Jazz Open 2015, gdzie Francuzka pojawiła się z renomowanym big bandem SWR Big Band, został zamieszony na płycie. Koncert trwa 95 minut i można w jego trakcie podziwiać Zaz śpiewającą chociażby Champs elysées, Sous le ciel de Paris, J’ai deux amours oraz przeboje z wcześniejszych płyt. W zestawie znajdą się także dwie rzadkie kompozycje: Il est cinq heures Paris s’éveille w oryginale śpiewana przez Jacquesa Dutronca oraz Le Légende des Colibri.

W ramach promocji wydawnictwa Paris, encore! Zaz ponownie odwiedzi Polskę. Artystka wystąpi w trzech miastach: 24 listopada w Warszawie (Haka Koło), 25 listopada we Wrocławiu (Hala Orbita) i 26 listopada w Gdyni (Gdynia Arena).

ZAZ | Paris, encore!
Premiera: 6 listopada 2015 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz