Woal

Od 7 listopada w mia ART GALLERY we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę pt. Woal. Znajdą się na niej obrazy, których autorem jest Wojciech Kielar.

Wojtek Kielar, „Kształt miłości”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Kielar, „Kształt miłości”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo Wojtka Kielara emanuje dyskretnym kolorem i zawoalowaną treścią. Wystawa Woal otwiera się na świat tajemniczy i zaskakujący; niepokorny, choć pełen wrażliwości.

Zdaje się, że awangarda była tylko jednym z historycznych kierunków w sztuce. Tym samym artyści tworzący później (czy inaczej) nie mają obowiązku odnoszenia się do wszystkich tez o śmierci sztuki – w tym śmierci malarstwa. Nie mam też pewności co do kategoryczności żadnej ze szkół. Malarstwa było bardzo dużo w historii, dzięki niemu szukano odpowiedzi na tajemnice wszechświata, tworzono porządki i łady i odwrotnie – burzono gwałcono, palono. Czasem tylko „bla bla bla”. Można uznać, że nie jest to żadna dyskusja, skoro adwersarze porozumiewają się w niezrozumiałych dla siebie językach. Patrząc i łudząc się, by cywilizacja była do zniesienia a świat do ruszenia. Poprzez swoją twórczość, każdy z nich po prostu wykonuje gest – wyraz zwątpienia bądź wiary w malarstwo – pisze Wojtek Kielar.

Wojtek Kielar, Woal
Od 7 do 21 listopada 2015 roku
mia ART GALLERY
Wrocław

Dodaj komentarz