• 2015-10-29

Polska muzyka w natarciu

13 listopada w krakowskiej Fabryce zagrają HV/Noon i Iza Lach. Koncert pokaże klasę i różnorodność polskiej muzyki w najlepszym wydaniu.

HV/Noon (źródło: materiały prasowe)

HV/Noon (źródło: materiały prasowe)

Płyta HV/Noon odbiła się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej, a Iza Lach ciągle elektryzuję publikę swoim Painkillerem. Żaden fan dobrej muzyki nie powinien przegapić ich koncertów.

Noon od początku kariery producenckiej słynie z nieszablonowego podejścia do muzyki i ma za sobą płyty, które są określane mianem „klasycznych”. Jako producent muzyczny przyczynił się do sukcesu takich artystów jak Grammatik (Światła Miasta, 2000) oraz Pezet (Muzyka klasyczna, 2002 i Muzyka poważna, 2004). NOON to również albumy instrumentalne – kultowe Gry Studyjne (2003) czy debiutanckie Bleak Output (2000).

HV (Hatti Vatti) to wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album Worship Nothing, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polska płytę elektroniczną roku, ale również za wysoko notowany mini-album Algebra (2013). Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa z powodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim.

HV/Noon to bezprecedensowy w historii polskiej muzyki projekt naturalnie łączący nowoczesne gatunki muzyki miejskiej, który jednocześnie tworzy spójną i oryginalną opowieść. Osią albumu, wydanego w listopadzie 2014 roku, są wyjątkowi i starannie dobrani goście, którzy znajdują się w czołówce nurtów muzycznych, które reprezentują.

Iza Lach (źródło: materiały prasowe)

Iza Lach (źródło: materiały prasowe)

Iza Lach zadebiutowała w 2008 roku i została wkrótce okrzyknięta przez krytyków „księżniczką polskiego popu”. Cztery lata później została ulubienicą Snoop Dogga. Jej muzyka to żywiołowe połączenie surowych brzmień hip-hopowych, szczerości soulu i chwytliwości popu. Specjalnością Izy są wpadające w ucho melodie, oryginalna harmonia i unikalny głos. 30 września ukazała się czwarta, najbardziej dojrzała i osobista płyta w karierze artystki – Painkiller. Artystka występuje na żywo od 2012 – zagrała z zespołem ponad 50 koncertów na scenach klubowych i festiwalach w Polsce, Niemczech i USA. Trasa Painkiller Tour promuje jej najnowszy album.

HV/Noon i Iza Lach
13 listopada 2015 roku, godz. 20.00
Klub Fabryka
Kraków

Dodaj komentarz