Śnić na jawie / Daydreaming

3 listopada Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zaprasza na wystawę Sławomira Jasienieckiego i Studia Tworzywo Śnić na jawie / Daydreaming, która odkrywa tematy pozornie wyczerpane przez sztukę.

Sławomir Jasieniecki, praca z wystawy „Śnić na jawie / Daydreaming” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sławomir Jasieniecki, praca z wystawy „Śnić na jawie / Daydreaming” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Surrealizm, automatyzm, marzenia senne – zagadnienia te, chociaż poruszane wielokrotnie przez sztukę, w wystawionych obrazach nabierają świeżości.

Poza dziełami Sławomira Jasienieckiego będzie można zobaczyć kilkanaście prac prowadzonego przez artystę Studia Tworzywo, które tworzą uczniowie doskonalący w studio swój warsztat.

Zarówno w części malarskiej, jak i rysunkowej, starałem się podążać drogą surrealistów. Towarzyszyło mi zaciekawienie odmiennymi stanami świadomości ludzi umysłowo chorych, poszukiwanie czynnika zamiennego, który pozwoliłby mi na przeżywanie podobnych irracjonalnych wrażeń. Obrazy tu zgromadzone są efektem eksperymentu – automatycznego zapisu mojej wizji pozbawionych logiki i sensu zdań pojawiających się w umyśle, bez troski o jakikolwiek określony efekt formalny czy spójność myśli – pisze o swoich pracach Sławomir Jasieniecki.

Sławomir Jasieniecki – Absolwent Liceum Plastycznego w Bydgoszczy i Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom u prof. Piotra Klugowskiego). Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prowadzi autorskie Studio Tworzywo.

Sławomir Jasieniecki, Śnić na jawie / Daydreaming
Od 3 do 28 listopada 2015 roku
Wernisaż: 3 listopada 2015 roku, godzina 18.30
Centrum Kultury Dwór Artusa
Toruń

Dodaj komentarz