Creepypasta

6 listopada Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem… w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu zaprasza na wystawę Katarzyny Babis i Daniel Grzeszkiewicz zatytułowaną Creepypasta.

Daniel Grzeszkiewicz, praca z wystawy „Creepypasta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel Grzeszkiewicz, praca z wystawy „Creepypasta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem… rozpoczęła swą działalność w 2013 roku i jest miejscem, w którym regularnie pokazywane są prace artystów komiksowych oraz znanych ilustratorów. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek. Wystawa Creepypasta jest dziewiątą wystawą w Galerii. 

Katarzyna Babis – urodziła się w 1992 roku. Jest lubelską ilustratorką i rysowniczką komiksów. Studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS-u. Swoje krótkie formy komiksowe publikuje w licznych magazynach i antologiach oraz w internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży oraz programy arteterapii dla wykluczonych. Miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu.

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz – urodził się w 1980 roku. Lubelski grafik zafascynowany komiksem. Jest również autorem okładek. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.

Katarzyna Babis, Daniel Grzeszkiewicz, Creepypasta
Od 7 listopada do 3 grudnia 2015 roku
Wernisaż: 6 listopada 2015 oku, godzina 19.00
Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem…
Centrum Kultury Zamek
Wrocław

Dodaj komentarz