• 2015-10-28

Artyści Teatru Muzycznego ROMA śpiewają dla Włodka Kowalczyka!

9 listopada na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Roma odbędzie się koncert, w którym wystąpią wokaliści, muzycy i tancerze zgromadzeni wokół tej sceny. Wszystkich łączy jedna idea: pomoc w zebraniu funduszy na leczenie i rehabilitację kolegi, Włodka Kowalczyka.

„Koncert dla Włodka” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Koncert dla Włodka” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Włodek Kowalczyk jest wybitnym producentem, realizatorem i reżyserem dźwięku. Jemu właśnie zawdzięczamy doskonałe brzmienie, które wypełnia Teatr podczas każdego spektaklu czy koncertu. Informacja o nagłej chorobie Włodka była dla nas wielkim ciosem. Wszyscy go uwielbiamy, trzymamy za niego gorąco kciuki i wierzymy, że z naszą i Państwa pomocą szybko stanie na nogi. Pomysł koncertu charytatywnego zrodził się bardzo szybko, a jeszcze szybciej powstała lista z artystami, którzy zgłosili chęć udziału w wydarzeniu. Wszystko z czystej sympatii, szacunku i pełnego uznania dla prawdziwego mistrza – Włodka Kowalczyka. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zaprosić Państwa na świetny koncert – Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego ROMA.

Tym razem artyści Teatru zaprezentują się w nieco innej odsłonie. Gwiazdy musicali wyśpiewają hity ze światowych list przebojów. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki z repertuaru Madonny, Johna Lennona, Beyoncé, Eltona Johna, Lionela Richie, Christiny Aguilery oraz Ewy Bem.

Włodzimierz Kowalczyk to jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich realizatorów dźwięku i producentów, z niezwykłym darem kształtowania dźwięku i nieograniczoną muzyczną wyobraźnią. Choć zawsze działał za kulisami, to jego zawodowe umiejętności, wybitny słuch i zwykła ludzka życzliwość przyczyniały się do budowania karier wielu polskich artystów – najpierw w studiach nagrań PRiTV w Warszawie, potem w Lublinie, następnie w KAW Tonpress, a następnie – aż do dzisiaj – w studiu „Chróst” w Sulejówku. Włodek ma w dorobku ponad 300 nagranych płyt zespołów takich jak m.in. Budka Suflera, Maanam, VOX, Bajm, Lady Pank, Dezerter i Blue Café. Od 15 lat związany jest z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie odpowiada za reżyserię dźwięku w wielu spektaklach, m.in. Upiór w operze, Koty czy Les Misérables.

Latem tego roku Włodek przeżył ciężki udar mózgu. Aby mógł ponownie stanąć na nogi i wrócić do pracy, potrzebna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Artyści i przyjaciele Włodka chcą pomóc mu w zgromadzeniu niezbędnych funduszy, dlatego wystąpią w Teatrze Muzycznym ROMA podczas charytatywnego koncertu na jego rzecz.

Koncert dla Włodka
9 listopada 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Muzyczny ROMA
Warszawa

Dodaj komentarz