• 2015-10-28

NOSOWSKA, Zabrocki

Katarzyna Nosowska to artystka, która miała znaczący wpływ na kształt polskiej sceny muzycznej. 19 grudnia w krakowskiej Fabryce zaprezentuje przekrojowy materiał, zgromadzony w trakcie solowej działalności.

NOSOWSKA, Zabrocki – plakat (źródło: materiały prasowe)

NOSOWSKA, Zabrocki – plakat (źródło: materiały prasowe)

Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80. i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie Hey i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

W Krakowie, oprócz utworów znanych z kariery solowej, będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy artystki z Andrzejem Smolikiem. Gościem specjalnym będzie Marcin Zabrocki, znany ze współpracy z Hey, Nosowską, Mr Z’oob i Pogodnem. Ponadto tworzy projekt Mister D.

NOSOWSKA, Zabrocki
19 grudnia 2015 roku
Klub Fabryka
Kraków

Dodaj komentarz