• 2015-10-28

5. edycja Polish Cinema for Beginners

29 października Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaprasza na rozpoczęcie 5. edycji Polish Cinema for Beginners – cyklu prezentującego klasyki polskiej kinematografii z angielskimi napisami. Wrocławianie (zarówno ci polsko-, jak i niepolskojęzyczni) będą mieli okazje zobaczyć odnowiony Potop Jerzego Hoffmana.

„Potop”, reż. Jerzy Hoffman (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Potop”, reż. Jerzy Hoffman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na początek 5. sezonu Polish Cinema for Beginners widzowie zobaczą Potop. Redivivus – skróconą i zrekonstruowaną cyfrowo wersję ekranizacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Film zgromadził w kinach prawie 30 milionów widzów i nominowany został do Oscara. Nic dziwnego – Potop łączy w sobie elementy romansu, dramatu historycznego, filmu płaszcza i szpady, do dziś pozostając jednym z najpopularniejszych polskich filmów wszech czasów.

Polish Cinema for Beginners – to projekt skierowany do zainteresowanych historią polskiego kina, organizowany w całości w języku angielskim. Jest to pierwszy w skali Polski program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej, która często nigdy wcześniej nie miała okazji poznać polskiej kinematografii. Podczas poprzednich edycji widzowie obejrzeli m.in. Matkę Joannę od Aniołów Jerzego Kawalerowicza, Człowieka z marmuru Andrzeja Wajdy, Rewers Borysa Lankosza czy W ciemności Agnieszki Holland.

Potop. Redivivus
Pokaz w ramach 5. edycja Polish Cinema for Beginners
29 października 2015 roku, godzina 19.00
Kino Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz