Półsłówka

Najnowsza powieść Blanki Busquets, poczytnej katalońskiej pisarki, rozpoczyna się od poruszającej sceny: na łożu śmierci ojciec wyznaje trójce czuwających przy nim dzieci, że w noc nieudanego zamachu stanu w Madrycie, 23 lutego 1981 roku, zabił człowieka.

Blanca Busquets, „Półsłówka” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Blanca Busquets, „Półsłówka” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Annabelle, Albert i Nina – troje rodzeństwa – są zszokowani tym wyznaniem. Zaskakujące słowa ojca każą im wracać myślami do tamtego dnia. Byli wtedy młodzi, mieli po dwadzieścia, dwadzieścia kilka lat, a każde z nich przeżywało wówczas własną tragedię. Wszyscy troje skrywają przed resztą rodziny sekrety i tajemnice. Ale choć o tym nie wiedzą, ich historie mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego.

Katalońska prowincja, przemyt, tajemniczy Francuz, a przede wszystkim miłość i namiętność – z tych elementów Blanca Busquets układa poruszającą historię rodziny, w której nikt nie jest tym, kim się z początku wydaje.

Blanca Busquets (ur. 1961 w Barcelonie) – katalońska pisarka i dziennikarka. Od 1986 r. pracowała dla Catalunya Ràdio i Televisió de Catalunya. Zadebiutowała w 2003 r. powieścią Presó de neu i od tamtej pory wydała sześć książek. Pisze w języku katalońskim. Jej powieści są tłumaczone m.in. na hiszpański, włoski, angielski, niemiecki i norweski.

Blanca Busquets, Półsłówka
Premiera: 7 października 2015 roku
W.A.B.

Dodaj komentarz