• 2015-10-26

W piwnicy

28 października o godzinie 19.30 w Kinie Pod Baranami będzie miał miejsce pokaz najnowszego filmu Ulricha Seidla W piwnicy. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Austrii, które obejmują spotkania z austriacką literaturą, kinem, muzyką i fotografią.

„W piwnicy”, reż. Ulrich Seidl (źródło: materiały prasowe)

„W piwnicy”, reż. Ulrich Seidl (źródło: materiały prasowe)

Ulrich Seidl po raz kolejny bezlitośnie demaskuje tajemnice prywatnego życia swoich rodaków. Autor filmu Import/Eksport oraz głośnej trylogii Wiara. Nadzieja. Miłość tym razem zagląda do wiedeńskich piwnic.

Dawaliśmy ogłoszenia do gazet albo jechaliśmy na przedmieścia Wiednia i pukaliśmy do przypadkowych domów. Mówiliśmy: Robimy film o piwnicach. Może mogliby państwo nam pokazać swoją?” – mówi reżyser o metodzie docierania do ukrytych pod ziemią sekretnych zakątków miasta.

Seidlowskie piwnice nie są zwyczajnymi miejscami do przechowywania przedmiotów. Austriacka piwnica to miejsce ambiwalentne: Austriacy miło spędzają tam czas, ale to także miejsce zbrodni, strachu. Piwnica jest dla mnie symbolem naszego podwójnego życia, wszyscy mamy swoje ukryte, ciemne miejsca i sprawy” – dodaje Seidl.

Ulrich Seidl | W piwnicy
28 października 2015 roku,  godz. 19.30
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz