Pierwsza miłość. Nowe obrazy

4 listopada Galeria Stalowa w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy Julity Malinowskiej pt. Pierwsza miłość. Nowe obrazy. Po dwóch latach, jakie minęły od ekspozycji Girls on the Beach, Stalowa ponownie zaprezentuje obrazy artystki należącej do wąskiego grona młodych malarzy, z którymi galeria współpracuje od początku swojego istnienia.

Julita Malinowska, „Osaczona”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julita Malinowska, „Osaczona”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

To oczywiste, że nowe obrazy są trochę podobne do prac sprzed dwóch lat i nieco starszych, bo przed dwoma laty prezentowane były także obrazy dawniejsze, włącznie z dyplomowymi. Artystka zdążyła wypracować wyrazisty, indywidualny oraz rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl swoich obrazów.

Potrzeba wypowiadania się poprzez malarstwo jest nienasycona i towarzyszy mi stale od czasu, gdy po raz pierwszy stanęłam przed sztalugą. Wewnętrzne rozedrganie, niepokój uspokaja się dopiero podczas pracy nad obrazem. Ta wręcz somatyczna konieczność sprawia, że muszę malować, a dzień bez malowania uważam, w pewnym sensie, za stracony – opowiada o swojej twórczości Julita Malinowska.

Julita Malinowska, Pierwsza miłość. Nowe obrazy
Od 4 listopada do 9 grudnia 2015 roku
Wernisaż: 4 listopada 2015 roku, godzina 19.00
Galeria Stalowa
Warszawa

1 komentarz do artykułu “Pierwsza miłość. Nowe obrazy”

  1. Dzięki wielkie za informacje ;)

Dodaj komentarz