• 2015-10-24

Wojtek Mazolewski Quintet zagra w Toruniu

25 października godz. 19.00 w Dworze Artusa w Toruniu odbędzie się koncert jazzowego kolektywu Wojtek Mazolewski Quintet.

Wojtek Mazolewski Quintet, „Polka”  (źródło: materiały prasowe)

Wojtek Mazolewski Quintet, „Polka” (źródło: materiały prasowe)

Wojtek Mazolewski to na polskiej scenie jazzowej postać niezwykła. Jest gitarzystą basowym i kontrabasistą jazzowym, a ponadto jest uważany za jednego ze współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Zaś popularność zyskał jako lider zespołów Pink Freud (z którym ciągle koncertuje), Bassisters Orchestra, Freeyo.

Od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym muzycznym alfabetem. Wśród jego kilkunastu projektów na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet, który udowodnił, że jazzem wciąż można się bawić, a gatunek ten wbrew obiegowym opiniom cały czas ekscytuje, szczególnie gdy wykonywany jest z taką pasją.

Koncert w ramach Forte Artus Festival to promocja winylowego wznowienia doskonale przyjętej płyty Polka. Album ten to swego rodzaju pamiętnik wędrowca, na którym pojawiają się takie przystanki jak Paryż, Berlin czy Bangkok. To także znakomita okazja do posłuchania popisu możliwości współpracowników Mazolewskiego: Joanny Dudy, Oskara Töröka, Marka Pospieszalskiego i Qby Janickiego.

Wykonawcy:
Oskar Oskara Török – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Kuba Janicki – perkusja
Wojtek Mazolewski – kontrabas

Wojtek Mazolewski Quintet
25 października 2015 roku, godz. 19.00
Dwór Artusa
Toruń

Dodaj komentarz