• 2015-10-23

Popołudniowe przejażdżki z Januszem Radkiem

16 października miała miejsce premiera najnowszego albumu Janusza Radka Popołudniowe przejażdżki. Artysta udowodnił tym krążkiem, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic, a oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, potrafi także pisać piękne piosenki.

Janusz Radek, „Popołudniowe przejażdżki” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Janusz Radek, „Popołudniowe przejażdżki” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Janusz Radek przez lata muzycznej kariery przyzwyczaił nas do obszernego repertuaru i teatralnych interpretacji, jednak tym razem swoimi piosenkami zaprasza słuchaczy do zupełnie innego świata. Miesiące rozmów i pracy wokalisty z producentem płyty, laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” (przyznawanej podczas Międzynarodowego Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit) Leszkiem Biolikiem, doprowadziły do tego, że płyta jest dopracowana w najmniejszym detalu.

Artyści rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną grupą odbiorców, ale też z jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w szczegółach nadających lekkości zawartym na krążku utworom.

Materiał zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Gajko pozwolił znaleźć odpowiednią warstwę plastyczną dającą spójność całej płycie. Nagrania wykonali muzycy – Andrzej Rajski (perkusja), Bartek Kapłoński (gitary) i Michał Marecki (klawisze) – dobrani przez Leszka Biolika, który sam zagrał partie gitary basowej. Gościnnie wystąpili: Maciek Gładysz (gitara) i Michał Tomaszczyk (puzon).

Janusz Radek, Popołudniowe przejażdżki
Premiera: 16 października 2015 roku
Magic Records

Dodaj komentarz