Corpus

27 października Galeria ASP w Gdańsku zaprasza na wernisaż wystawy Corpus. Wystawa zaprezentuje historię Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz profesorów, którzy przez lata byli z nim związani.

Prof. Adam Smolana w czasie korekty, materiały ASP w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prof. Adam Smolana w czasie korekty, materiały ASP w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach wystawy z okazji obchodów 70-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zostaną przedstawione niektóre fakty z początków istnienia Wydziału Rzeźby i Intermediów. Przypomniane zostaną sylwetki profesorów, którzy tworzyli jego historię. Większość z nich buntowała się przeciw zastanej rzeczywistości, walczyła o swoją wizję świata i ideały, które po chwili stawały się klasyką dla pokolenia kolejnych „młodych buntowników”.

Wszyscy zmagali się z niełatwą sytuacją społeczną i polityczną, ale przede wszystkim tworzyli dzieła, które stały się współcześnie częścią historii sztuki. Wystawa stanowi zestawienie ze sobą prac autorstwa silnych osobowości oraz charyzmatycznych pedagogów, o których krążą legendy i anegdoty.

Artyści: Marian Wnuk, Hanna Żuławska, Adam Smolana, Stanisław Horno-Popławski, Franciszek Duszeńko, Anna Pietrowiec, Alfred Wiśniewski, Janina Stefanowicz-Schmidt, Albert Zalewski, Stanisław Lisowski, Edward Sitek, Sławoj Ostrowski, Stanisław Radwański, Henryk Lula, Zdzisław Pidek

Corpus
Od 27 października do 20 listopada 2015 roku
Wernisaż: 27 października 2015 roku, godzina 18.o0
Kurator: Adriana Majdzińska
Galeria ASP
Gdańsk

Dodaj komentarz