• 2015-10-22

Unobtainum

27 października na scenie Teatru Gdynia Główna wystąpi duet Unobtainum i zaprezentuje autorskie kompozycje z motywami eksperymentalnego i etnicznego jazzu.

Unobtainum (źródło: materiały prasowe)

Unobtainum (źródło: materiały prasowe)

W utworach skomponowanych przez duet można odnaleźć wielokulturowość, która przenosi publiczność w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata. Pojawiają się w nich motywy skandynawskiego jazzu, a także inspiracje wywodzące się z muzycznych tradycji Persji. Publiczność w Gdyni usłyszy utwory gitarowo-fortepianowe, ale także poczuje wyjątkowe brzmienie sitar – tradycyjnego instrumentu Indii o charakterystycznym strojeniu i dźwięku.

Unobtainum (źródło: materiały prasowe)

Unobtainum (źródło: materiały prasowe)

Unobtainum to duet założony w 2013 roku przez polskich artystów Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Od dwóch lat wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Swoje występy rozpoczynali od poznańskiego Mojego Teatru w 2013 roku.  Znani są z międzynarodowego projektu muzycznego Zendegi Zibast (z języka perskiego – życie jest piękne), którego pomysłodawcą i producentem jest Marek Jakubowicz. To wielokulturowe przedsięwzięcie z udziałem kilkunastu artystów z Polski, Iranu i Malezji. W ubiegłym roku wspólnie z artystą uczestniczyli oni w nagraniu jego najnowszego albumu pt. Zendegi Zibast, który został wydany w tym roku.

Unobtainum – koncert
27 października 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz