Signs

24 października Galerii 18A w Warszawie otwarta zostanie duża wystawa grupy artystycznej Monstfur pt. Signs. Artyści właśnie wygrali międzynarodowy konkurs szablonu Stencil Art Prize organizowany od 2009 roku przez aMBUSH Gallery w Sydney w Australii, pokonując 92 finalistów z 21 krajów.

Monstfur, „GRIME S0-019”, Grand Prix STENCIL ART PRIZE 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monstfur, „GRIME S0-019”, Grand Prix STENCIL ART PRIZE 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace prezentowane na wystawie u​kazują zupełnie nowe podejście do tematu kolei, który był również głównym motywem ostatniej wystawy grupy pt. Rust in Peace – Final Edit. Pomimo pokrewnego tematu, jaki został podjęty w trakcie poprzedniej wystawy, Signs jest jej przeciwieństwem. Zardzewiałe blachy ustępują tu płótnom, a rozbudowane kompozycje tym minimalistycznym. Tym razem uwaga zostaje skupiona na graficznej formie znaków kolejowych, podczas gdy motywy przedstawiające stają się ich dopełnieniem.

Wszystkie prace przygotowane na wystawę pokazywane są po raz pierwszy i nie były dotychczas nigdzie reprodukowane. Jest to więc zupełnie nowe spojrzenie na dotychczasową działalność Monstfura zarówno pod kątem formy prac, jak i stosowanego przez grupę podobrazia.

Monstfur, Signs
Od 24 października do 18 listopada 2015 roku
Wernisaż: 24 października 2015 roku, godzina 18.00
Galeria 18A (ul. Nowogrodzka 18A)
Warszawa

Dodaj komentarz