Superjednostka w Hollywood, Chicago i Nowym Jorku

Superjednostka na amerykańskim tournée! W nadchodzących tygodniach film Teresy Czepiec zostanie zaprezentowany w programach czterech amerykańskich festiwali filmowych. W październiku zobaczą go widzowie 4. Laughlin International Film Festival (15–18 października) i 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago w programie krótkometrażowym The Tower Above the Earth – Architecture (pokaz 24 października).

„Superjednostka” („Superunit”), reż. Teresa Czepiec (źródło: materiały prasowe)

„Superjednostka” („Superunit”), reż. Teresa Czepiec (źródło: materiały prasowe)

W listopadzie film zawita do serca Hollywood  wybudowanego w latach 20. poprzedniego stulecia Teatru Egipskiego na 18. Arpa International Film Festival (13–15 listopada). To trzecia okazja by zobaczyć Superjednostkę w Los Angeles  w ostatnim czasie odbył się pokaz specjalny filmu i pokaz w ramach 16. Polish Film Festival.

Następny przystanek  wschodnie wybrzeże i nowojorski DOC NYC  największy amerykański festiwal dokumentalny.

Superjednostka, produkcja Wajda Studio w reżyserii Teresy Czepiec, znalazła się na krótkiej liście 10 filmów rywalizujących o przyznawaną po raz 9. nagrodę nagród Cinema Eye Honors. Finałową listę 5 filmów poznamy 11 listopada podczas CPH: DOX w Kopenhadze. Film został zaprezentowany do tej pory na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie. Otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych It’s All True w Brazylii. Zwycięzcy festiwalu automatycznie trafią na listę filmów, z których wybierane będą produkcje nominowane do Oscarów w kategorii Najlepszego Dokumentu Krótkometrażowego. It’s All True jest jedynym festiwalem w Ameryce Południowej posiadającym taki status.

Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany przez Mieczysława Króla zgodnie z ideą Le Corbusiera jako maszyna do mieszkania. Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. 762 drzwi do mieszkań i 762 historie. My otwieramy tylko kilka z nich.

Superjednostka
Reżyseria: Teresa Czepiec
Produkcja: Wajda Studio

Dodaj komentarz