• 2015-10-16

Na podbój świata

18 października o godz. 12.30 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu mali teatromani będą mogli oglądać przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. Spektakl wyreżyserowała Lucyna Sypniewska.

„Koziołek Matołek”, zdjęcie ze spektaklu (źródło: materiały prasowe)

„Koziołek Matołek”, zdjęcie ze spektaklu (źródło: materiały prasowe)

Koziołek Matołek to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym. Razem z wesołym Koziołkiem przemierzają kolorowy świat, poszerzając przy tym swoją wiedzę o nim.

Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.

Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Małgorzata Olkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz.

Koziołek Matołek
15 października 2015 roku, godz. 12.30
Adaptacja i reżyseria: Lucyna Sypniewska
Scenografia: Ewa Pietrzyk
Maski: Władysława Cader
Muzyka: Krystyna Fuczik
Grupa wiekowa: 2+
Czas trwania: 60 minut
Teatr Lalki i Aktora
Walbrzych

Dodaj komentarz