Misterium światła, dźwięku i ruchu

22 października w Hotelu andel’s Łódź rozpocznie się wystawa sztuki kinetycznej InMotion. Prezentacja jest organizowana w ramach cyklu Andel’s present.

Karina Śmigła-Bobiński, „Simulacra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karina Śmigła-Bobiński, „Simulacra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poczuj ledwo doświadczone drgnienie powietrza, wywołane twoim oddechem, gestem, emocjami. Szukaj skojarzeń jednoznacznie określających cię w tej właśnie przestrzeni, geometrycznej i czasowej. Rozejrzyj się dookoła. Poddaj się wrażeniu unoszącego się w otoczeniu zapisu chwili… Jesteś tutaj. Uczestniczysz w misterium światła, dźwięku i ruchu. Wchodzisz, w niegraniczone twoją wyobraźnią, ruchome instalacje, zbudowane z myślą o tobie, upragniony Widzu.

Rozpoczynamy spektakl we wnętrzach starej przędzalni. Przed laty opustoszałej, sponiewieranej, martwej… pozbawionej nadziei.

W inspirującej scenerii pełnej zaskakujących rekwizytów minionej epoki rewolucji przemysłowej intuicyjnie doświadczasz sztuki. Architektura Hotelu Andel’s staje się znakomitym entourage do identyfikowania ukrytych obiektów. Odkrywasz wielką tajemnicę twórców rzeźb kinetycznych. Wizualne zagadnienia ruchu od wieków budzą podziw i fascynację nie tylko artystów. Inspirują nas wszystkich. Procesualny, interaktywny charakter sztuki kinetycznej powoduje celowe angażowanie widza w rejestracji kolejnych aktów twórczych. Aktywnie w czasie rzeczywistym stajemy się współtwórcami nowej formy artystycznej, czasami wyłącznie poprzez swoją obecność. Czy nie jest to piękny gest artysty w twoim kierunku, Widzu? […]

Renata Bonter-Jędrzejewska, kurator

Artyści: Piotr Bosacki, Piotr Bożyk, Jakub Jernajczyk, Piotr Jędrzejewski, Claus Larsen, Tomasz Opania, Karina Smigla-Bobinski, Jennifer Townley

Wystawie towarzyszy książka zaprojektowana przez Anię Nałęcką / Tapir Book Design.

InMotion
Od 22 października do 14 listopada 2015 roku
Kuratorzy: Renata Bonter-Jędrzejewska, Kamil Kuskowski
Organizatorzy: Fundacja Fuzjon, Warimpex
Hotel andel’s Łódź

Dodaj komentarz