Dobre czasy, złe czasy

19 października odbędzie się spotkanie z Anną Jermolaewą, której wystawę Dobre czasy, złe czasy będzie można obejrzeć dzień później w Centrum Sztuki WRO.

Anna Jermolaewa „Self Portrait with Dictator” – fotografia (źródło: materiały prasowe)

Anna Jermolaewa „Self Portrait with Dictator” – fotografia (źródło: materiały prasowe)

Wystawa prezentuje prace pochodzące z ostatnich 15 lat oraz nowe produkcje o bardzo osobistej wymowie. Znalazły się tu również projekty zainspirowane współczesnymi ruchami opozycyjnymi w Rosji i prace o charakterze politycznym związane z rodzinną historią artystki. Jej tytuł został zapożyczony z serii fotografii z 2007 roku, na których artystka uchwyciła zwyczajny obrazek z życia miasta: na wskazówkach ściennego zegara umieszczonego na szarej fasadzie przysiadły gołębie. Nawiązuje on również do niemieckiego serialu telewizyjnego Dobre czasy, złe czasy nadawanego od 1992 roku w wieczornym paśmie komercyjnej stacji RTL.

 

Anna Jermolaewa „Good Times, Bad Times” – fotografia (źródło: materiały prasowe)

Anna Jermolaewa „Good Times, Bad Times” – fotografia (źródło: materiały prasowe)

Anna Jermolaewa urodziła się w 1970 roku w Petersburgu, od 1989 mieszka i pracuje w Wiedniu. Jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych artystek austriackich. Do analizy struktury, w jakich funkcjonuje społeczeństwo, stosunków społecznych oraz sfery życia codziennego wykorzystuje głównie fotografię, wideo i instalację. W swoich pracach koncentruje się na ukazywaniu warunków i ograniczeń ludzkiego istnienia.

Anna Jermolaewa| Dobre czasy, złe czasy
Spotkanie: 19 października 2015 roku
Wystawa: Od 20 października do 29 listopada 2015 roku
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz