• 2015-10-14

14. CINEMAFORUM

Młode, ambitne kino jak co roku przeżyje swój renesans w warszawskiej Kinotece. 14. edycja jednego z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce Cinemaforum to gratka dla pasjonata nie tylko kinematografii, ale też sztuki i kultury w ogólnym ujęciu. Na festiwalu będzie można zapoznać się z realizacjami zarówno twórców profesjonalnych, jak i studentów czy amatorów, nagrodzone na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Londynie, Toronto czy Locarno.

14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznej odsłonie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt polskich i zagranicznych filmów fabularnych i animacji. Swoje produkcje twórcy nie tylko przedstawią publiczności, ale też poddadzą ocenie jury, w skład którego w tym roku wejdą m.in. producent, reżyser i scenarzysta Janusz Zaorski, scenarzysta i reżyser Magnus von Horn oraz jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich Chris Niedenthal. Będzie także okazja, by uczestniczyć w pokazach filmowych oraz wręczeniu Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, przyznawanych przez OFF-ową Akademię Filmową najlepszym artystom i filmom ubiegłego roku.

Modnym akcentem Cinemaforum będzie cieszący się ogromnym zainteresowaniem przegląd filmów modowych – Fashion Film. W tej sekcji po raz kolejny zostaną zaprezentowane etiudy filmowe, reklamy, a także teledyski, traktujące modę jako idealne medium, które potrafi łączyć wysublimowany artyzm, surrealistyczną estetykę z komentarzem społecznym.

Także społecznie istotny element, jakim jest konsumpcja, znajdzie swoje miejsce w programie festiwalu. W sekcji filmów kulinarnych apetyczne potrawy i barwne kompozycje składników zapewnią nam sensualny odbiór krótkich, kilkuminutowych form filmowych.

Festiwal nie skupia się jedynie na filmowym przekazie wizualnym. Jest także okazją do poznania kina i jego składników od kuchni. Publiczność zostanie zaproszona do uczestnictwa w warsztatach filmowych i fotograficznych, realizowanych przez doświadczonych wykładowców przy użyciu profesjonalnej i nowoczesnej technologii. Podczas polsko-niemieckiego projektu Fokus na Pałac studenci postarają się uchwycić i na nowo odkryć Pałac Kultury i Nauki, natomiast w ramach warsztatów filmowych Masterclass tworzyć będą krótkie formy filmowe.

14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM
Od 25 do 29 listopada 2015 roku
Kinoteka
Warszawa

Dodaj komentarz